Sport

Shorti i Champions/ Duele spektakolare për Real, Liverpool e Bayern

               Publikuar në : 14:41 - 16/12/19 liberale

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës , ka rezervuar përplasje spektakolare në fazën e 1/8 të Uefa Champions League.

Spikat më së shumti superdueli mes Real Madrid dhe Manchester City. Në vitet e fundit madrilenet e kanë nxjerre jashtë skuadrën angleze.

Përplasje e madhe është edhe ajo mes kampioneve të fuqi të Liverpool dhe Atletico Madrid.

Ndërkohe duel shumë i bukur pritet të jetë edhe ai mes Chelsea dhe Bayern Munchen, një përplasje që kthen emocionet e sfidave anglo-gjermane.

Kampionet e Italisë, Juventus favorit për fitoren finale kanë gjetur përballë në një short të favorshëm francezët e Lyon.

Barcelona një tjetër ekip që synon fitoren finale ka gjetur italianet e Napolit. Më poshtë, tabela me të gjitha përballjet.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back