Aktualitet

Shembja e Teatrit/ Dalin sot para gjykatës 7 të arrestuarit (Emrat)

Shkruar nga Liberale

Sot do të dalin para Gjykatës së Tiranës për t’u njohur me masën e sigurisë shtatë personat e arrestuar pas protestës për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Pas protestës së 17 majit, ku policia shembi godinën e Teatrit Kombëtar, u arrestuan shtetasit:

Boiken Abazi

Kastriot Qemaj

Sokol Ndoj

Romeo Lila

Endrit Mertiri

Burim Tafilica

Edjon Xhoxhaj

Të gjithë këta u arrestuan për kundërshtim të policëve dhe grumbullim të paligjshëm. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH