Aktualitet

“Sapo doli nga burgu e shënjestruan”, kush është Nikollaq Çepaj?

Shkruar nga Liberale
“Sapo doli nga burgu e shënjestruan”, kush është

Nikollaq Çepaj, një nga të plagosurit e mbrëmjes së sotme në Vlorë, që dyshohet se është edhe shënjestra e atentatit sapo ishte liruar nga burgu.

Arrestimi i Cepajt ne 2018

Ai ishte arrestuar dy vite më parë, pasi në lagjen “Pavarësia” në Vlorë kishte plagosur brenda ambjenteve të një lokali ka plagosur më armë zjarri shtetasin Eraldo Lazaj, 34 vjeç.

Duket se autori i mbrëmjes së sotme kishte krijuar të njëjtën skemë eleminimi. Nikollaq Çapaj aktualisht është futur në sallën e operacionit dhe gjendja e tij raportohet e rëndë.

Arrestimi i Nikollaq Çepaj (Taullaraj) në 8 qershor 2018

Në momentin e ndalimit nga policia Nikollaq Çepaj (Taullaraj) i është sekuestruar arma me të cilën dyshohet se ka kryer plagosjen si dhe 1 automjet tip BMË X5 me targa AA838DS.

Ngjarja për të cilën akuzohet Çepaj ka ndodhur më datë 16.05.2018, në lagjen “Pavarësia”, brenda ambjenteve të një lokali ka plagosur më armë zjarri shtetasin Eraldo Lazaj, 34 vjeç.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH