Aktualitet

Sako dha dorëheqjen pas gafës, ja kryebashkiaku i ri i Durrësit

Shkruar nga Liberale
Sako dha dorëheqjen pas gafës, ja kryebashkiaku i ri i Durrësit

Zhylien Varfi do të jetë kryebashkiaku i ri i Durrësit. Kjo pas dhënies së dorëheqjes nga ish kryebashkiakja, Valbona Sako.

Varfi ishte nënkryetar i Bashkisë dhe vendimi për të zëvendësuar Sakon u mor ditën e sotme nga Këshilli Bashkiak.

Kujtojmë që ditën e djeshme Sako bëri një lapus në një intervistë për mediat vizive, ku tha se ishte e kënaqur nga vdekja e 51 personave nga tërmeti me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit.

Mesa duket presioni i ushtruar pas deklaratës, e detyroi Sakon të japë dorëheqjen.

E lënduar nga reagimi i madh negativ ndaj një prononcimi që bëra, nën një stres që i kalon fuqitë e mia, jap dorëheqjen nga detyra e Kryetares së Bashkisë Durrës.

Falenderoj nga zemra të gjithë ata që më besuan dhe shpresoj në mirëkuptimin e të gjithëve”, ishte njoftimi i Sakos për dorëheqjen./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH