Aktualitet

Reshjet e dendura të borës sjellin probleme në disa zona në Korçë

Shkruar nga Liberale
Reshjet e dendura të borës sjellin probleme në disa zona në

Reshjet e dendura të borës në Qarkun e Korçës kanë sjellë probleme në disa zona.

Mësohet se aktualisht komuna e Dardhasit të sipërm është e izoluar, po ashtu edhe zona e Panaritit dhe Lekasit, ku bora ka arritur ne 30 cm.

Mësohet se në fshatin e Dardhës qarkullimi është i detyrueshëm me zinxhirë, ndërsa e vështirë bëhet kalimi për shkak të prezencës së akullit në rrugë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH