Aktualitet

Rama: Nesër mblidhet Komiteti Teknik, do ketë lehtësim të masave

Shkruar nga Liberale
Rama: Nesër mblidhet Komiteti Teknik, do ketë lehtësim të

Komiteti Teknik i Ekspertëve do të mblidhet ditën e nesërme për të vendosur për lehtësimin e masave të pandemisë.

Lajmin e ka bërë të ditur Kryeministri Edi Rama, i cili tha se lehtësimi i masave do të bëhet për të pasur një sezon turistik pa kufizime.

Nesër komiteti do të dalë me planin e ri me lehtësim të mëtejshëm të masave dhe ambicia jonë për të pasur sezon turistik më të lehtësuar besoj që do të përmbushet”, tha Rama nga sheshi Skënderbej ku ndoqi nga afër procesin e vaksinimit të punonjësve të transportit publik.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH