Aktualitet

Rama: Ja kur do të hapet kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës

Shkruar nga Liberale
Rama: Ja kur do të hapet kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës

"Kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës pritet të hapet brenda muajit maj", kështu tha kryeministri Edi Rama në një intervistë në "Opinion", duke theksuar se për të hapur kufirin nuk ka nevojë të merremi vesh me asnjë.

“Ne do marrim vendimin dhe do hapim kufirin. Këtë gjë do ta bëjmë brenda muajit maj, nuk di t’ju them datën, por brenda majit do hapet kufiri dhe ju mund të vini”, tha Rama. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH