Globi

Radhë të gjata në Pekin për të marrë vaksinën

Shkruar nga Liberale
Radhë të gjata në Pekin për të marrë vaksinën

Mijëra persona kanë qëndruar në radhë në ditët e para të janarit në Pekin për të marrë vaksinën e koronavirusit.

Sipas të dhënave zyrtare, në dy ditët e fundit në kryeqytetin kinez janë vaksinuar me dozën e parë të vaksinës plot 73 mijë persona.

Mes atyre që u vaksinuan janë dhe punonjësit e shërbimeve publike dhe drejtuesit e autobusëve.

Autoritetet kanë si qëllim të vaksinojnë miliona qytetarët përpara Vitit të Ri Kinez muajin e ardhshëm.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1177844,1177845,1177846"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH