Aktualitet

Qëlloi në ajër e theu derën, detaje nga grabitja e postës së Buqlizë

Shkruar nga Liberale
Qëlloi në ajër e theu derën, detaje nga grabitja e

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e postës në Fushë Bulqizë. Sipas burimeve të Report Tv grabitja është kryer sapo paratë u sollën nga qendra për në zyrën postare nga blindi.

Një person i maskuar dhe i armatosur, ka pritur largimin e autoblindat, e më pas ka qëlluar në ajër duke kërcënuar punonjësit e postës.

Ai ka thyer derën dhe është futur brenda, duke marrë shumën prej 460 mijë lekë.

Mësohet se paratë e grabitura ishin paratë e pensioneve dhe të ndihmës ekonomike./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH