Aktualitet

Qëlloi hoxhën me armë, 28-vjeçarja flet pas daljes nga qelia

Shkruar nga Liberale
Qëlloi hoxhën me armë, 28-vjeçarja flet pas daljes nga

Suzana Tahiri është 28-vjeçarja, e cila rreth një muaj më parë qëlloi me armë afër shtëpisë së hoxhës, Sead Bejta në Mitrovicë.

Suzana Tahiri, ishte arrestuar nga Policia e Kosovës dhe kishte pranuar veprat për të cilat ishte akuzuar, mirëpo sot, ajo gëzon lirinë. Tahiri ka folur për gazetën “Bota sot”, pas lirimit.

Ajo e konfirmon se tashmë është liruar nga paraburgimi. “Unë jam liruar nga paraburgimit. Rasti im ka qenë në Prokurorinë në veri. I falenderoj të gjithë për përkrahjen. Të gjithë popullin pa dallim feje. Unë për herë të parë në jetë jam prangosur. Kurrë në jetë nuk kam qenë e dënuar as për kundërvajtje por as për ndonjë vepër tjetër. Por, ja që kurrë nuk bën me thënë kurrë”, tha Tahiri.

Ajo ka treguar se, ka vuajtur dënimin 6 ditë në burgun e Lipjanit derisa është liruar një vend në Institutin e Psikiatrisë Forenzike.

Ajo tutje ka treguar se familja e saj dhe hoxha Sead Bejta janë në kontakt dhe pritet që ai ta falë Suzanën për veprën e saj.

[gallery columns="1" size="full" ids="1109922,1109923,1109924,1109925,1109926,1109927"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH