Aktualitet

Pse u shkarkua prefekti i Shkodrës? Ja si përgjigjet ministri Lleshaj

Shkruar nga Liberale
Pse u shkarkua prefekti i Shkodrës? Ja si përgjigjet ministri Lleshaj

I ftuar në emisionin "Open" në Top Channel, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj foli edhe për situatën në Shkodër sa i përket përhapjes së koronavirusit.

Lleshaj tha se në Shkodër nuk kishte një kordinim mes organeve qëndrore dhe ayre vendore por që tani situata është nën kontroll. Tani kordinimi është realizar duke vënë situatën në kontroll.

"Perfekti për një periudhë pothuajse 2 vjeçare ka bërë një punë të mirë. Shkarkimi i tij erdhi në momentin e duhur duke bërë të ketë një qetësim institucional në Shkodër", tha Lleshaj. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH