Aktualitet

Presidenti referendum, PS nismë për ndryshime në Kushtetutë

Shkruar nga Liberale
Presidenti referendum, PS nismë për ndryshime në Kushtetutë

Partia Socialiste ka ndërmarrë një nismë për të diskutuar ndryshimet në Kushtetutë. Burime nga PS bëjnë të ditur se këto ndryshime janë për të mos lejuar bllokimin e reformës në drejtësi nga Presidenti Meta. Sipas burimeve, PS është e sigurt që i ka të gjitha votat për këto ndryshime. Në grupin e punës janë deputetë të komisionit të ligjeve dhe ekspertë ligjore. Kjo nismë e PS vjen paralelisht me atë të presidentit për mbajtjen e referendumit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH