Aktualitet

Përdorën faqen e bashkisë në Facebook për fushatë elektorale, gjobiten me nga 1 mln lekë 15 kryebashkiakë socialistë

Shkruar nga Liberale
Përdorën faqen e bashkisë në Facebook për fushatë

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka vendosur gjobë 100 mijë Lekë për 15 kryetarë bashkie të Partisë Socialiste.

Sipas KAS ata përdorën burimet publike për fushatë. Më saktësisht, sipas KAS ata përdorën faqen e bashkisë në Facebook për fushatë elektorale.

Më herët Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, vendosi 30 mijë Lekë gjobë për këta kryebashkiakë. Por vendimi i ankimua dhe KAS dha vendimin ditën e sotme

Gjoba është vendosur për:

Arif Tafanin, Kryetar i Bashkisë Belsh

Andi Sallën, Kryetar i Bashksë Cërrik

Armando Subashin, Kryetar i Bashkisë Fier

Gledian Llatjen, Kryetar i Bashkisë Elbasan

Redjan Kralin, Kryetar i Bashkisë Kavajë

Klement Ndonin, Kryetar i Bashkisë Këlcyrë

Erion Isain, Kryetar i Bashkisë Kolonjë

Safet Gjicin, Kryetar i Bashkisë Kukës

Pjerin Ndreun, Kryetar i Bashkisë Lezhë

Eriselnda Sesfa, Kryetare e Bashkisë Lushnjë

Qerim Ismailajn, Kryetar i Bashkisë Mallakastër

Nuri Belbën, Kryetar i Bashkisë Përrenjas

Pali Kolevskin, Kryetar i Bashkisë Pustec

Majlinda Bufin, Kryetare e Bashkisë Roskovec

Elton Arbanën, Kryetar i Bashkisë Shijak.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH