1

Përballja me Poloninë/ FSHF njofton tifozët për rregullat e hyrjes

               Publikuar në : 16:19 - 12/10/21 liberale

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar përmes një komunikate zyrtare, rregullat që duhet të respektojnë të gjithë tifozët që do të jenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” mbrëmjen e sotme, në ndeshjen kundër Polonisë.

Federata u bën me dije tifozëve se hyrja në stadium do të fillojë në orën 18:00, ndërkohë që nuk do të lejohen sendet e forta si bidonë uji, çadra, çelësa metalik apo lëndë piroteknike.

Njoftimi

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri – Poloni”, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Katar 2022” mbi orarin e hyrjes së tyre në stadium dhe mbi një pjesë të materialeve që nuk do të lejohen të mbahen me vete në stadium.

– Hyrja e tifozëve do të fillojë në ora 18:00.
– Të gjithë personat që janë të pajisur me biletë, duhet të kenë me vete dokumentin e identifikimit si dhe nuk do të lejohen fëmijët nën moshën 16 vjeç, të cilët janë të pashoqëruar nga prindërit.
– Nuk do të lejohen disa sende si, sende të forta, bidonë uji, çadra, çelësa metalik apo lëndë piroteknike etj
– Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back