Aktualitet

Pedagogët nuk heqin dorë nga kërkesat e tyre, sot dita e pestë e bojkotit mësimor

Shkruar nga Liberale
Pedagogët nuk heqin dorë nga kërkesat e tyre, sot dita e

Ka nisur sërish sot protesta e pedagogëve tek Korpusi Universitar.

Dje u mbajt protesta kombëtare e lajmëruar nga Sindikata e Pedagogëve, ndërkohë që u lajmërua se do të kishte një bojkot mësimi pa afat, deri në plotësimin e kërkesave, ku kryesorja është ajo për rritjen e pagave dhe shtimi i buxhetit për kërkim shkencor.

Ndërkohë që, ftesa për t’iu bashkuar protestës u është bërë edhe studentëve. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH