Aktualitet

PD akuza Ramës: Ka gënjyer shqiptarët për kimikatet e rrezikshme

               Publikuar në : 21:20 - 22/02/20 liberale

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Rama se ka gënjyer publikisht shqiptarët në lidhje me plehrat kimike, ndërsa kujton një deklaratë të këtij të fundit, në vitin 2013.

Ky reagim i PD-së, vjen pas kapjes së sasive të mëdha të amiantit kancerogjen, në dhjetëra fuçi me substance të rrezikshme në bordin e një trageti të linjës Brindizi-Vlorë. PD thotë se Rama “iu ka dhënë licencë miqve të tij për këtë biznes kriminal”.

Postimi i PD

Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës!

Shqiptarët u mashtruan publikisht se nuk do të lejoheshin plerat dhe kimikatet e rrezikshme nga jashtë, ndërkohë që Edi Rama i jepte licencë miqëve të tij për këtë biznes kriminal. Edi Rama ka dështuar!/Gazeta Liberale

Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës!Shqiptarët u mashtruan publikisht se nuk do të lejoheshin plerat dhe kimikatet e rrezikshme nga jashtë, ndërkohë që Edi Rama i jepte licencë miqëve të tij për këtë biznes kriminal. Edi Rama ka dështuar!

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Samstag, 22. Februar 2020

Tags: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back