Showbiz

Pas fitores në Belgjikë, Gala publikon këngën e saj të parë

Shkruar nga Liberale
Pas fitores në Belgjikë, Gala publikon këngën e saj të

Gala Aliaj, menjëherë pas fitores në "The Voice Kids" në Belgjikë, ka publikuar këngën e saj të parë që titullohet “Contagious”. Ajo është nën emrin e kompanisë më të mirë në botë, Universal Music.

Gala, vajza e artistit shqiptar Robert Aliaj mahniti jurinë me zërin e saj mbrëmjen e djeshme, ku gjithashtu në finale këndoi këngët më të famshme siç janë “Make You Feel My Love” nga Adele dhe “Goodbye Yellow Brick Road” nga Elton John.

Gala është bërë e njohur më herët për publikun shqiptar dhe na ka prezantuar vite më parë me talentin e saj në muzikë, kur përformoi me të atin në “Dance with me Albania.”

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH