Aktualitet

Parashikimi i motit, si vijojnë temperaturat

Shkruar nga Liberale
Parashikimi i motit, si vijojnë temperaturat

Moti do të vijojë të jetë nën dominimin e moti të kthjellët por të ftohtë paraqitet ultësira perëndimore ndërsa pjesa tjetër e territorit mbetet me alternime kthjellimesh dhe kalime të shpeshta vranësirash, ku në shtrirjen lindore vranësirat do të jenë më të dukshme.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë 38 km/h nga drejtimi verior, kjo do të bëjë që në brigjet detare të krijohet dallgëzim 2 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH