Aktualitet

OSSH: Pas Lepushës, rikthehet energjia elektrike edhe në Vermosh

Shkruar nga Liberale
OSSH: Pas Lepushës, rikthehet energjia elektrike edhe në Vermosh

Pas një pune intensive është rikthyer energjia elektrike në Vermosh.

Ndërhyrjet e elektricistëve të njësisë OSSH Malësi e Madhe, Shkodër pas ndërhyrjeve ndonëse në kushte të vështira të motit kanë mundur të këtë mbrëmje t’i kthejnë energjinë në skajin verior të vendit.

Fideri i Kelmendit pësoi dëmtime në disa degëzime gjatë fundjavës, si pasoje e reshjeve te dëborës.

Ditën e djeshme iu dha energji Lepushes, kurse me herët ishin furnizuar Tamara dhe Boga.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH