Aktualitet

"Opozitari i maxhorancës", hap Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Opozitari i maxhorancës", hap Gazetën Liberale sot

Pas ftohjes që nisi me lirimin nga detyra si ministër i Jashtëm, kritikave në Kuvend për mosgjetjen e gjuhës për zgjidhjen e krizës politike, por edhe daljen kundër në disa raste nismave të qeverisë si paketa “Anti-shpifje”, Ditmir Bushati duket se prej një viti po merr formën e një opozitari brenda mazhorancës

Edhe njëherë, Ditmir Bushati theksoi pozicionimin e tij si socialist, progresist, ndërsa maxhoranca prej 2013-s identifikohet si “Rilindje”, kur gjatë fjalës që mbajti dje në Kuvend doli kundër votimit të koncesionarit në Porto-Romano.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH