Aktualitet

Opozita bëhet bashkë, 42 firma për të ngritur komision hetimor për kontaktet e Ramës me McGonigal

Shkruar nga Liberale
Opozita bëhet bashkë, 42 firma për të ngritur komision

Deputetët e opozitës janë bërë bashkë duke mbledhur 42 firma për të ngritur një komision hetimor që do të verifikojë kontaktet dhe marrëdhëniet e kryeministrit Edi Rama me ish-agjentin special të FBI-së, Charles Mcgonigal, i cili u arrestua.

Në listën e emrave të deputetëve vihet re, deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, deputetja Jorida Tabaku, por duket se mungon firma e kreut të grupit parlamentar Enkelejd Alibeaj, i cili nuk ndodhej në Kuvend.

EMRAT

Luciano Boçi

Sorina Koti

Luan Baçi

Lindita Metaliaj

Isuf Cela

Kasem Mahmutaj

Tomorr Alizoti

Kastriot Piroli

Agron Shehaj

Edmond Spaho

Greta Bardeli

Ina Zhupa

Albana Vokshi

Tritan Shehu

Oerd Bylykbashi

Gazment Bardhi

Flamur Noka

Sali Berisha

Edi Paloka

Xhelal Mziu

Ramadan Lika

Sajmir Koreshi

Eralda Bano

Ervin Salianji

Elda Hoti

Agron Duka

Bujar Leskaj

Belind Këlliçi

Orjola Pampuri

Lefter Gështenja

Zheni Gjergji

Bledjon Nallbati

Merita Bakiu

Jorida Tabaku

Andia Ulliri

Ilda Dhori

Monika Kryemadhi

Petrit Vasili

Helidon Bushati

Ferdinand Xhaferri

Flamur Hoxha

Emilja Koliqi

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH