Showbiz

"Nuk e di çfarë ndodhi me mua", habit Pamela Anderson: Ëndrra ime ishte që të bëhesha murgeshë

Shkruar nga Liberale

Pamela Anderson zbuloi së fundmi se ëndrra si fëmijë ishte të bëhej... murgeshë. Në një intervistë me Drew Barrymore, ylli i Baywatch foli për pasionin e saj për librat, dashurinë e saj për gatimin dhe ëndrrat e saj si fëmijë.

Siç ka përmendur, si fëmijë ka qenë “çdo ditë në bibliotekë”, ndërsa lexonte vazhdimisht përralla. Më tej ajo tha se pasioni i saj për librat e bëri atë t'i drejtohej Biblës dhe donte të bëhej murgeshë në të ardhmen. Megjithatë, ajo mori një rrugë tjetër në jetë dhe përfundoi duke ndjekur një karrierë tjetër.

“Doja të bëhesha murgeshë ose bibliotekare. Dhe unë mora një rrugë tjetër. Nuk e di se çfarë ka ndodhur”, tha ai.

Pavarësisht gjithë kësaj, Anderson i ruan ende bindjet e saj fetare dhe sigurohet që ta fillojë ditën e saj me lutje. Në lidhje me rutinën e saj të përditshme, ajo ka përmendur se zgjohet në 4 ose 5 të mëngjesit dhe gjëja e parë që bën është të vërë muzikë. Preferencat e saj përfshijnë Tom Waits dhe Nina Simone.

Kur u pyet për gabimin më të mirë që ka bërë ndonjëherë, ajo nuk ngurroi të përmendte Tommy Lee, i pari nga pesë burrat e saj dhe "dashuria më e madhe e jetës së saj". Edhe pse ajo tha se nuk do të donte t'i referohej si një "gabim", ajo tha se "gabimi më i mirë që ka bërë ndonjëherë ishte... martesa me Tommy".

“Nuk dua ta them gabim. Gabimi më i mirë që kam bërë ndonjëherë ishte që u martova me Tommy-n”, tha ajo, para se të pranonte se sa shumë i pëlqen pamja e tij e re, e kompletuar me mustaqet e gjata: “I dua mustaqet. Është kaq e ëmbël. E dini, është Salvador Dali. Nuk e di, mendoj se mustaqet janë qesharake”.

Së fundi, Anderson foli për dashurinë e saj për gatimin. Në fund të fundit, ajo kohët e fundit zbuloi se ka nënshkruar për të luajtur në një serial të ri të Food Network Canada të quajtur "Pamela's Cooking With Love". Siç tha ajo e ka pasion pjekjen e bukës, por edhe turshitë.

Vegjetarianja Pamela, e cila prej 30 vitesh nuk ha mish, thotë se në serial do të bashkëpunojë me kuzhinierë të ndryshëm ku do të krijojë menu me bazë bimore në shtëpinë e saj në Vankuver. “Krijimi i hapësirave elegante dhe mikpritëse ka qenë gjithmonë i rëndësishëm për mua”, tha Anderson për Hollywood Reporter./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH