Aktualitet

Nikolin Lekstakaj nuk u vra për gjakmarrje? Karamuço: Kujdes, mund të nxehen gjakrat mes fiseve dhe...

Shkruar nga Liberale
Nikolin Lekstakaj nuk u vra për gjakmarrje? Karamuço: Kujdes, mund

Eksperti i krminialistikës Ervin Karamuço ka folur ditën e sotme në lidhje me vrajsen që tronditit ditën e djehsme Lezhën , ku viktimë mbeti Nikolin Lekstakaj.

Karamuço tha se ende nuk është i bindur nëse kjo vrasje është kryer për hakmarrje dhe sipas tij, policia duhet të ketë kujdes me dhënien e motiveve, pasi rrezikon të nxehë gjakrat mes fiseve edhe më shumë.

Ai tha se fillimisht duhet hetuar nëse ky person ka pasur konflikte të tjera me persona të tjerë, a ka qenë përfshirë në ngjarje të tjera dhe më pas të dilet në përfundim nëse kjo vrasje është bërë për hakmarrje apo jo.

“Mesa jam i informuar, kjo sagë është tanimë diku te 7-8 persona që kanë humbur jetën. Unë nuk jam i bindur që mund të jetë atentat për hakmarrje.

Policia nuk duhet të nxitojë, sepse duke thënë për motive gjakmarrje rrezikon të nxehë gjakrat.

Duhet para a ka pasur konflikte të tjera ky person. Ka shumë arsye komplekse që duhen hetuar për të dalë në përfundimin nëse kjo vrasje është bërë për hakmarrje apo jo” tha eksperti.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH