Globi

Në 24 orë identifikohen mbi 24 mijë raste të reja me COVID-19 dhe 77 viktima në Greqi

Shkruar nga Liberale
Në 24 orë identifikohen mbi 24 mijë raste të reja me

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë regjistruar 24 246 raste të reja me koronavirus.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 1, 592, 460 persona prej të cilëve 49, 9% e tyre janë meshkuj.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 77 pacientë kanë humbur jetën. Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 21, 637 viktima prej të cilëve 95,1% e tyre kishin sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë numri i pacientëve të trajtuar në intubim ka arritur në 670, mosha mesatare e të cilëve është 64-vjeç.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH