Aktualitet

Ndërron jetë tek Infektivi 28-vjeçarja shtatzënë

Shkruar nga Liberale
Ndërron jetë tek Infektivi 28-vjeçarja shtatzënë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur këtë mesditë te Spitali Infektiv.

Një grua shtatzënë ka ndërruar jetë në spital, pasi ishte e infektuar me koronavirus.

Raportohet se viktima është 28 vjeçe, e cila fatkeqësisht nuk ja ka dalë të fitojë betejën me virusin e rrezikshëm.

Burime nga QSUT konfirmojnë se 28 vjeçarja ishte në muajin e 5 të shtatzënisë dhe nuk arriti të mbijetoje me gjithë përpjekjet e mëdha të mjekëve reanimatorë për t’i shpëtuar jetën.

Burimi: BW

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH