Aktualitet

Moti/ Sot rriten temperaturat

Shkruar nga Liberale
Moti/ Sot rriten temperaturat

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here do të zëvendësohet nga reshjet e shiut, kryesisht në zonat lindore.

Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 06ºC në 20ºC, në zonat e ulëta nga 12ºC në 26ºC dhe në zonat bregdetare nga 15°C në 27ºC.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH