Aktualitet

Moti/ Në fundjavë nisin reshjet e para të borës

Shkruar nga Liberale
Moti/ Në fundjavë nisin reshjet e para të borës

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët.

Gjatë pasdites vranësirat do të shtohen duke bërë që të shtunën në zonat malore të fillojnë reshjet e para të borës.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 09°C, në zonat e ulëta nga 07ºC në 15°C dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 18°C.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH