Aktualitet

MOTI I DITËS/ Vranësira dhe reshje shiu, si do të luhaten temperaturat ?

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS/ Vranësira dhe reshje shiu, si do të luhaten

Siaps Shërbimit Meteorologjik Ushtarak ditën e nesërme e martë (5 shtator) do të kemi prezente reshje shiu me intensitet të ulët, lokalisht deri mesatar përgjatë pjesës lindore dhe juglindore të vendit.

Temperaturat do të pësojnë rënie dhe vlen të theksohet elementi i erës që intensifikohet në drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi 1-12m/s.

Përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era do të arrijë deri 18m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-4ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH