Aktualitet

MOTI I DITËS/ Rriten pak temperaturat sot

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS/ Rriten pak temperaturat sot

Edhe sot moti do të jetë i qëndrueshëm. Sipas sinoptikanëve nga Shërbimi Meteorologjik Ushtaraak, moti përgjithësisht do të jetë me vranësira të pakta e mesatare gjatë ditës.

Në zonat luginore përsëri do të jetë e pranishme mjegulla e dendur.

Era do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet nga verilindja dhe veriperëndimi. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -3 deri 7°C

në zona e ulëta 1 deri 18°C

në zona bregdetare 5 deri 18°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH