Aktualitet

MOTI I DITËS i paqëndrueshëm, diell dhe reshje shiu

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS i paqëndrueshëm, diell dhe reshje shiu

Edhe për ditën e premte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe alternime të herëpashershme me diell kryesisht në pjesën e dytë të ditës. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intenistet të ulët deri mesatar.

Në periudha afatshkurtra, reshjet në formën e shtrëngatave do të shoqërohen me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Era do të fryjë me shpejtësi mesatare deri në 5m/s, e cila më momentin e zhvillimit të varënsirave dhe përgjatë vijës bregdetare fitonë shpejtësi deri në 12m/s. Valëzimi në det do të jetë i forcës 1-2 ballë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH