Aktualitet

Meta do shpërndajë Parlamentin? Reagon Rama: Ja kë më kujtoi

Shkruar nga Liberale
Meta do shpërndajë Parlamentin? Reagon Rama: Ja kë më kujtoi

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreut të shtetit, Ilir Meta pas deklaratës së tij se me një dekret parlamenti shpërndahet.

Në prononcimin për mediat Rama tha se “më kujton atë që iu kam thënë më parë Xhike Qamilin që thoshte sa të kem këtë e atë katund nuk pyes për Francën e Anglinë".

Ndërkohë ditën e djeshme presidenti Meta u shpreh: “Parlamenti me një dekret shpërndahet, qeveria me një mocion mosbesimi rrëzohet, presidenti shkarkohet nga Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë. Nëse dikush mendon se angazhimet e mia kanë qenë ceremoniale, do ia bëj të qartë se kjo është Kushtetutë që mbron popullin e Shqipërisë dhe do jetë detyra ime qo t’i tregojnë vendin kësaj bande uzurpatore dhe gjithë shërbëtorëve". /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH