Aktualitet

Meta: 80% e të rinjve që studiojnë në Shqipëri duan të largohen

Shkruar nga Liberale
Meta: 80% e të rinjve që studiojnë në Shqipëri duan

Presidenti Ilir Meta, pas mbledhjes së një paneli me profesorë dhe ekspertë për temën e shpopullimit ditën e enjte, këtë të premte përmes një postimi në facebook, thekson se 80 % e të rinjve që studiojnë në vend duan që të largohen.

Thirrja e kreut të shtetit, është që rinia ka nevojë për shpresë dhe besim.

Postimi i plotë i Presidentit Meta

80 % e të rinjve, që studiojnë në Shqipëri duan të largohen.

94 % e të rinjve, që studiojnë jashtë, nuk duan të kthehen.

RINIA KA NEVOJË PËR SHPRESË DHE BESIM!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH