Aktualitet

Mëhillaj u gjet i pajetë në qeli, familjarët dyshojnë për helmim

               Publikuar në : 10:12 - 03/02/20 liberale

Pas gjetjes pa jetë në qeli të Andon Mëhillajt, ka ardhur reagimi i familjes së tij. Ata kanë hedhur dyshime të forta se i riu nga Vlora mund të jetë helmuar në burg.

Gjithashtu, lajmi për vdekjen e Mëhillajt ka shkaktuar edhe një revoltë tek të burgosurit dhe ata që e njihnin nga afër.

Mëhillaj njihet si anëtar i grupit të Julian Sinanajt, i dënuar si vrasës me pagesë. 44-vjeçari ishte dënuar me burgim të përjetshëm në vitin 2017 nga Apeli i Krimeve të Rënda./Gazeta Liberale

Tags: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back