Sport

Me portretin e Adem Jasharit në fanellë, Ballist Morina futet në 'Air Albania'

Shkruar nga Liberale

Shqipëri - Ishujt Faroe do luhet sot më 20:45 në "Air Albania", për ndeshjen e fundit kualifikuese të Euro 2024 në grupin E.

Në stadium për këtë duel është edhe Ballist Morina, autori i dronit mbi stadiumin e Beogradit në ndeshjen e 14 tetorit 2014, çështjke e cila u fitua në CAS 3-0 nga Shqipëria dhe me atë tri pikësh kuqezinjtë ia dolën të siguronin për herë një Europian, atë "Euro 2016".

Të stampuar në fanellë, Morina ka imazhin e heroit Adem Jashari.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH