Showbiz

“Më kërkoi se*s në këmbim të suksesit”, Jason Derulo i shtohet listës, 25-vjeçarja e padit për ngacmim

Shkruar nga Liberale
“Më kërkoi se*s në këmbim të suksesit”,

Një tjetër yll i skenës muzikore botërore, Jason Derulo, i shtohet listës tashmë të gjatë të meshkujve të famshëm të akuzuar për ngacmime seksuale.

25-vjeçarja Emaza Gibson e ka depozituar akuzën në një gjykatë në Los Anxhelos. Ajo e akuzon  35-vjeçarin se i ka premtuar asaj një marrëveshje rekord në vitin 2021, duke e bërë të qartë se ai ka një kusht joetik që ata të punojnë së bashku.

“Jam në këtë pikë të jetës sime tani, gjë që është shumë mallëngjyese. Jam i stresuar, jam i lënduar. Jam përballur me situata çnjerëzore pune. Jam në këtë pikë ku jam kthyer në zero dhe nuk kam asgjë”, tha 25-vjeçarja.

Siç pretendon ajo, Derulo "anuloi" kontratën e saj të regjistrimit kur ajo refuzoi ftesat e tij për të dalë për të pirë. Ajo e akuzon atë se i kërkoi asaj "seks në këmbim të suksesit ".

Në kohën kur dyshohet se ka ndodhur ngjarja, Derulo ishte në një lidhje me Jenna Froomes, me të cilën kishte edhe një djalë më 8 maj 2021. Ata u divorcuan në shtator 2022.

Froomes më vonë akuzoi Derulon për pabesi në atë kohë, kështu që pretendimet e 25-vjeçares kanë filluar të bëhen gjithnjë e më bindëse./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH