Aktualitet

Mbytja e 17-vjeçares, zbardhet dëshmia e pronarit të skafit

Shkruar nga Liberale
Mbytja e 17-vjeçares, zbardhet dëshmia e pronarit të skafit

Pronari i skafit në të cilin u mbyt 17 vjeçarja në Velipojë ka dëshmuar para hetuesve.

Ai ka thënë se të rinjtë e kanë marrë motoskafin me qira për 30 minuta, por ka qenë një pushues që i ka thënë se njëri prej tyre po mbytej në det.

Siç ka deklaruar pronari i mjetit të ujit, menjëherë ka hyrë në det, ku ka parë 25-vjeçarin Bajraktari të kthehej me not.

Pronari e ka pyetur të riun se ku ndodhej 17-vjeçarja dhe ai ja ka kthyer se “vajza takoi në breg xhaxhanë”.

Pronari ka dyshuar mbi ngjarjen dhe nuk e ka lënë Bajraktarin të largohet, i cili ka tentuar të ikë, duke njoftuar policinë.

Burimi: BW

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH