Aktualitet

Masakra në çerdhe/ Burri qëlloi fillimisht stafin dhe edukatoren 8 muajsh shtatzënë

Shkruar nga Liberale
Masakra në çerdhe/ Burri qëlloi fillimisht stafin dhe

mediat e huaja vijojnë të nxjerrin detaje për sulmin në një çerdhe në Tajlandë.

Rreth 30 fëmijë ishin brenda ndërtesës kur sulmuesi u afrua menjëherë pas drekës, tha një zyrtar i qarkut për Reuters.

Ai qëlloi katër ose pesë punonjës - duke përfshirë një mësuese që ishte tetë muajsh shtatzënë, tha Jidapa Boonsom për agjencinë e lajmeve Reuters.

"Në fillim njerëzit menduan se ishte fishekzjarre," tha ajo.

Po ashtu, policia tajlandeze ka konfirmuar raportet e mediave se personi i armatosur ka qëlluar veten për vdekje.

Mediat lokale raportojnë gjithashtu se ai vrau familjen e tij pasi u arratis nga sulmi në çerdhe./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH