Aktualitet

Masakër në Kukës! Peshqit e liqenit vriten me dinamit

Shkruar nga Liberale
Masakër në Kukës! Peshqit e liqenit vriten me dinamit

Peshkimi me anë të eksplozivit ndalohet me ligj në vendin tonë. Por pavarësisht këtij ligji dhe denoncimeve të vazhdueshme ky fenomen nuk ka të ndalur.

Një rast i tillë është publikuar ditën e sotme nga JOQ, ku një qytetar ka denoncuar këtë mënyrë peshkimi që është e dëmshme si për peshkun ashtu edhe ekosistemin ku ai jeton. Sipas qytetarit, në liqenin e Kukësit janë dy persona që nuk ndalojnë së peshkuari me dinamit.

Ai thotë se çdo natë, këta dy persona dalin me varkë me motor dhe peshkojnë me dinamit pa u shqetësuar fare nga policia. Sipas tij këta persona kanë kanë lidhje me policët që monitorojnë liqenin pasi kjo e shpjegon arsyen pse nuk merret asnjë masë ndaj tyre.

Ai thotë se ka bërë ankesë edhe në polici, por kjo e fundit se ka ndërmend fare të reagojë dhe të parandalojë këtë masakër që po i bëhet liqenit.

Denoncimi i qytetarit:

Pershendetje jam nje qytetar nga Kukesi desha te bej nje publikim ne faqen tuaj po masakrojn liqenin e kukesit me dinamit kam nje vidjo de duket peshku i vrar nga dy persona qe nuk pushojn as dhe nje nat se gjuajturi medinamit.. policia e kukesit nuk mer as nje mas per ti ndaluar ato masaker e gjall. ndoshta tek ju zgjidhet ky hall duke pare se pas publikimeve tuaja meren masa.. ju lutem a mund ta publikoni ate vidjo ??

Ju lutem bejeni nje titull siq dini vet nga dy persona behet kjo masaker gjdo nat pas ores dy e gjysem te nates dalin me vark me motor. kam denoncuar disa her ne polici por me thon skemi qa te bejm ne. un se kuptoj se kush mund ti ndaloj keta njerez !! nese policia nuk mundet. flm nese e publikoni se po e demtojn shum dhe gjdo nat. nuk ka nevoj per shum fakte se ata qe bejn dinamit kan xhaxhallaret e tyre me pilocin e liqenit e din shum mir dhe nuk i ndalojn por nese do ishte nje lajm nga ju me shpresen qe do meret me seriozisht.. qellimi im esht jo qe ju ti ndaloni ato maskarej por qe policia spo ben nderhyrje per ti ndalu ato..dua te denoncoj me shum policin.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH