Aktualitet

Manastirliu tregon çfarë ka ndodhur te Trauma gjatë një muaji

Shkruar nga Liberale
Manastirliu tregon çfarë ka ndodhur te Trauma gjatë një

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se stafi mjekësor i Traumës ka përballuar në këtë periudhë të vështirë më shumë se 450 ndërhyrje kirurgjikale urgjente në muajin e fundit dhe rreth 4 mijë vizita në urgjencë.

Mesazhi i Manastirliut:

#Vijon puna pa u ndalur në spitalin universitar të #Traumës, ku janë përqëndruar ndërhyrjet urgjente kirurgjikale në këtë situatë të pazakontë.

Me masa të përforcuara, me mjetet e mbrojtjes personale, stafi mjekësor ka përballuar më shumë se 450 ndërhyrje kirurgjikale urgjente në muajin e fundit dhe rreth 4 mijë vizita në urgjencë.

#BASHKË

#ShëndetësiaNëGatishmëri /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/posts/931992480590136

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH