Sport

Mirupafshim për disa kohe/ Manchester Citty pa Halaand

Shkruar nga Liberale

Mirupafshim për disa kohe/ Manchester Citty pa Halaand

Për shkak të një lëndimi në muskuj, Erling Haaland do të mungojë në një tjetër ndeshje të Manchester Cityt të enjten, një vizitë në Brighton, që është ndeshja e mbetur e xhiros së 29-të.

“Lëndimi i tij nuk është një problem i madh, por për momentin ai nuk është gati të luajë”, deklaroi trajneri Pep Guardiola.

Haaland u lëndua në ndeshjen e dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit dhe më pas humbi gjysmëfinalen e FA Cup kundër Chelseat, në të cilën Manchester City fitoi 1-0 dhe kaloi në finale.

Haaland është aktualisht golashënuesi më i mirë i Ligës Premier me Palmerin e Chelseat, të dy kanë shënuar 20 gola.

Manchester City aktualisht është i treti në renditjen e elitës së futbollit anglez, katër pikë prapa liderit Arsenal, por me dy ndeshje më pak.

Liverpooli i vendit të dytë ka një pikë më shumë se kampioni aktual Manchester City, por edhe një ndeshje më shumë të luajtur. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH