Showbiz

Thyen çdo rekord njëri pas tjetrit me albumin e saj të ri, Taylor Swift thjesht e paarritshme

Shkruar nga Liberale

Thyen çdo rekord njëri pas tjetrit me albumin e saj të ri,

Taylor Swift theu një rekord të ri me mbi një miliard transmetime në Spotify deri më 22 prill. Po flasim për albumin e ri të shumëpërfolur. 

Mediat raportojnë se "Tortured Poets Department" është albumi i parë që arrin këtë moment historik në vetëm 1 javë.

Këngëtarja amerikane tashmë është bërë artistja e parë në Spotify që ka 300 milionë transmetime në një ditë të vetme. Në një postim në Platformën X, Spotify thotë: “Më 22 Prill 2024, ‘The Tortured Poets Department’ e Taylor Swift u bë albumi më i transmetuar në Spotify në një javë. Albumi ka tejkaluar një miliard transmetime që nga publikimi i tij”.

Këngëtarja ka thyer më parë rekorde në Spotify, duke u bërë artistja e parë femër që arriti 100 milionë dëgjues në një muaj të vetëm në gusht 2023. ‘Midnights’ e Taylor Swift arriti numrin 1 në të dy anët e Atlantikut dhe ishte albumi më i transmetuar në Mbretërinë e Bashkuar për vitin 2023.

“Midnights” theu gjithashtu rekorde si albumi më i transmetuar në një ditë në historinë e platformës kur u publikua në tetor 2022. “The Tortured Poets Department”, albumi i 11-të i yllit të popit përmban bashkëpunime me Florence And The Machine dhe Post Malone dhe të saj. Titujt dhe tekstet e këngëve duket se i referohen ish-partnerëve.

Swift u tha fansave të saj në rrjetet sociale se albumi është një pasqyrim i “fakteve, opinioneve dhe ndjenjave nga një moment i shkurtër dhe fatal në kohë“, duke i quajtur ata “tronditës dhe të trishtuar në të njëjtën masë“.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH