Magazinë

Dua Lipa zgjedh Shqipërinë dhe Kosovën! Për çfarë bëhet fjalë? (Video)

Shkruar nga Liberale

Dua Lipa zgjedh Shqipërinë dhe Kosovën! Për

Dua Lipa ka theksuar Shqipërinë dhe Kosovën si dy vende që duhet vizituar dhe, kur u pyet nga iHeartRadio për vendin e preferuar të pushimeve, ajo nuk ka ngurruar të thotë: “Jugu i Shqipërisë. Ose Ibiza”, duke shtuar një ndjesi të lirësisë dhe kënaqësi që sjell ky pjesë e Shqipërisë.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Mirela Kumbaro (@mirelakumbaro)

Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro, ka ndarë me krenari videot e Dua Lipës, duke shkruar se ylli i popit ka zgjedhur Shqipërinë për verën e vitit 2024. Këto deklarata flasin për ndikimin që ka Dua Lipa në rritjen e turizmit dhe vëmendjen ndërkombëtare që ajo sjell ndaj bukurive shqiptare.

Roli i Dua Lipës në promovimin e Shqipërisë si destinacion turistik është i pakontestueshëm.

Postimet e saj nga Shqipëria në Instagram dhe përmendjet e saj në programe televizive ndihmojnë në nxitjen e një imazhi pozitiv të vendit dhe tërheqin interesin e një publiku të gjerë që dëshiron të përjetojë të njëjtat përvoja. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH