Globi

Lufta në Izrael, Selena Gomez njofton largimin nga rrjetet sociale

Shkruar nga Liberale
Lufta në Izrael, Selena Gomez njofton largimin nga rrjetet sociale

Selena Gomez përmes llogarisë personale në Instagram ka bërë të ditur se po qëndron larg rrjeteve sociale, duke shpjeguar edhe arsyet pse e mori këtë vendim.

“Po e marr këtë pushim sepse më thyhet zemra kur shoh tmerrin, urrejtjen, dhunën dhe terrorin që po ndodh në botë. Tortura, vrasja dhe çdo lloj akti urrejtjeje ndaj çdo grupi njerëzish është tragjike. Ne duhet të mbrojmë të gjithë njerëzit dhe veçanërisht fëmijët dhe të ndalojmë dhunën njëherë e përgjithmonë.

Më fal nëse fjalët e mia nuk mjaftojnë për të gjithë ose për një hashtag”, ka shkruar Gomez në storyn e saj, duke theksuar se do të dëshironte të ndryshonte botën. “Por kjo nuk mund të bëhet me një postim”.

Natyrisht, Gomez i referohet luftës që ka nisur prej javësh në Izrael.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH