Aktualitet

"Lobimi rus"/ Prokuroria zgjat hetimet për Bashën dhe Ristanin

Shkruar nga Liberale
"Lobimi rus"/ Prokuroria zgjat hetimet për Bashën dhe

Prokuroria ka vendosur zgjatjen me tre muaj të hetimeve për dyshimet mbi lobimin rus të Partisë Demokratike.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi janë tre personat që janë nën hetim për lobimin e dyshuar.

Basha, Ristani dhe Dervishi akuzohen për “Pastrim të produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale (pastrim parash)” dhe “Falsifikim të vulave, stampave ose formularëve”. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH