Aktualitet

Letra e eurodeputetëve për Kodin, Rama: Janë të keqinformuar

Shkruar nga Liberale
Letra e eurodeputetëve për Kodin, Rama: Janë të keqinformuar

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj edhe letrës së mbërritur në adresë të tij nga 8 eurodeputetë lidhur me votimin e kodit zgjedhor në kuvend.

Ndërsa tha se eurodeputetët do të marrin përgjigje me shkrim për letrën, Rama theksoi se ata janë të keqinformuar.

“Më shkruanin dje 8 eurodeputetë jemi të tronditur. Për cfarë? Do i përgjigjem me shkrim. Po për cfarë janë tronditur? Si mund të presim Venencian deri në dhjetor kur ligji ka kaluar dy javë më parë, pas një procesi që ka marr vite. Për cfarë janë të tronditur? Janë të keqinformuar qëllimisht duke shfrytëzuar marrëdhëniet ndërpartiake e pastaj thonë kryeminstër shpresojmë të vesh interesat e Shqipërisë para. Pa asnjë dyshim. Shqipëria kalon një reformë, falë këtij parlamenti dhe shkon në zgjedhje. Ligji ka kaluar, kushtetuta është ndryshuar. Venecia është i mirëseardhur kur të vi do e shohim dhe do hapim një diskutim n ga e para nëse do ketë nevojë. Po zgjedhjet e 25 prillit nuk presin më asnjë këshill politik.”, u shpreh Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH