Aktualitet

Kush i kontrollon mediat? Raporti për fushatën e 14 majit: Foltorja e Berishës ‘mbyt’ edhe Ramën, jo vetëm Alibeajn! (daljet në ekran)

Shkruar nga Liberale

PD zyrtare dhe Enkelejd Alibeaj akuzohen nga fraksioni i Foltores se po mbështeten nga qeveria, që nga dhënia e vulës dhe deri tek mbështetja e kandidatëve të këtij të fundit, apo  edhe te daljet publike.

Madje PD zyrtare dhe kandidatët e saj akuzohen padrejtësisht se Rama iu jep hapësirë mediatike.

Por si qëndron e vërteta?

Një raport për 17 ditët e fushatës i Autoritetet të Mediave Audio-vizive, tregon se  deri më tani, “Foltorja” e Berishës ka mbytur me daljet dhe hapësirën që ka zënë në televizione jo vetëm rivalin e tij në opozitë, Enkelejd Alibeajn, por dhe vetë kreun e qeverisë, Edi Ramën.

Berisha dhe Meta janë shumë herë dhe kudo prezent në media. Këto të fundit kanë transmetuar aktivitet e “Foltores”, tre herë më shumë se aktivitetet e Alibeajt, ndonëse Berisha pretendon se mediat kontrollohen nga Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH