Aktualitet

Kryemadhi komenton largimin te PS të Nasip Naços

Shkruar nga Liberale
Kryemadhi komenton largimin te PS të Nasip Naços

Monika Kryemadhi komentoi sot largimin nga LSI te PS të Nasip Naços, ish-ministrit të Drejtësisë. Duke folur në “Çim Peka Live” Kryemadhi tha se askush nuk është i përjetshëm.

“S’kam asnjë emocion. Risia që ka sjelle LSI në jetën politike shqiptare është që asnjëri sështë i përjetshëm. Në momentin që nuk japim duhet t’u hapim rrugën më të rinjve më të shkolluarve. Hyrjet dhe daljet skanë impakt. Thelbi kryesor i moralit të politikës shqptare është që të gjithe duhet ta kuptojmë që asnjëri s’është i përjetshëm. LSI është një parti që ecën shpejt, duhet të ecësh me ritmin e saj, me filozofinë e saj. LSI ka një moto është partia e të rinjve dhe të rejave. Unë mendoj që Edi Rama ka shumë frikë Elona Gurin. Qarku i Durrësit do të jetë një nga sukseset e LSI”, u shpreh drejtuesja e LSI-së.

E pyetur përse u zëvendësua Naço nga Durrësi, Kryemadhi tha: “Nuk ka asnjë lloj rëndësie që sot të harxhojmë minuta për gjërat që nuk u krijojnë mundësi punësimi shqiptarëve”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH