Aktualitet

Kriza politike/ Meta takim me ish-Presidentin Rexhep Meidani

Shkruar nga Liberale
Kriza politike/ Meta takim me ish-Presidentin Rexhep Meidani

Në kuadër të takimeve për zgjidhjen e krizës, Presidenti Ilir Meta ka pritur në zyrën e tij edhe ish-kreun e shtetit, Prof. Rexhep Meidani.

Nuk jepen detaje të hollësishme të bisedës së zhvilluar midis tyre, por Presidenti Meta konfirmon në rrjetet sociale se kanë diskutuar për krizën e rëndë politike dhe institucionale në vend.

“Së bashku me ish-Presidentin, Prof. Rexhep Meidani diskutuam sot për zhvillimet më të fundit në vend dhe rëndësinë e zgjidhjes së krizës së rëndë politike dhe institucionale”, shkruan Meta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH