Aktualitet

Klajdi u godit në zemër dhe mushkëri, çfarë zbuloi autopsia për 23-vjeçarin që u vra në Itali pas sherrit në rrugë

Shkruar nga Liberale
Klajdi u godit në zemër dhe mushkëri, çfarë zbuloi

Klajdi Bitri, 23-vjeçari shqiptar i vrarë me shtizë peshkimi pasditen e së dielës, pas një mosmarrëveshjeje në rrugë në rrugën Cilea në Sirolo, u qëllua në zemër dhe mushkëri teksa po përpiqej të mbronte një mik.

Kështu ka rezultuar deri tani nga autopsia e kryer dje nga mjekja ligjore e emëruar nga prokurorja e Ankonës Loredana Buscemi në morgun e spitalit Torrette. Ajo e 23-vjeçarit do të kishte qenë një vdekje e shpejtë. Ai është goditur frontalisht dhe plaga në rajonin e zemrës është në përputhje me shtizën.

Ekzaminimi u ndoq gjithashtu nga një mjek i njëanshëm, Mauro Pesaresie, i caktuar nga mbrojtja e Melloul Fatah, 27-vjeçarit algjerian aktualisht në paraburgim për vrasje për motive banale.

Rrëfimi i vëllait të viktimës

Ditën e djeshme jashtë spitalit dolën disa miq dhe kolegë të punës së Klajdit, të cilët po organizojnë edhe një ndezje qirinjsh për viktimën në shenjë afërsie dhe po përpiqen të mbledhin fonde për ta kthyer trupin në Shqipëri, ku jetojnë prindërit e tij.

Vëllai i viktimës, i cili ishte me Klajdin pasditen e së dielës, ka rindërtuar ngjarjen dhe tha se vëllai i tij i vdiq në krahë: "Klajdi ishte kështu: altruist. Nuk mund të harroj ato kohë kur fitonte 500 euro në një stazh të paguar dhe më dha të paktën 300. Për të ardhmen time. Ai ishte pika ime e referencës”./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH