Aktualitet

Këshilli Politik, PS kundër propozimit të PD për lista të hapura

Shkruar nga Liberale
Këshilli Politik, PS kundër propozimit të PD për lista

Partia Socialiste nuk ka pranuar që të mbështesë propozimin e Partisë Demokratike, për hapjen e listave 100 %.

“Panorama” ka mësuar se përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri i ka kërkuar PD dhe opozitës, që të gjejë 28 deputetë për të paraqitur nismën e saj ligjore.

Propozimi për hapjen e listave 100% dhe jo në mënyrë të pjesshme, siç propozon PS dhe deputetët e tjerë në parlament, u bë nga Kryetari i PD, Lulzim Basha, pas një takimi që zhvilloi me aleatët opozitarë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH